[ARCHYVAS] Kaip atrasti tau skirtą „antrąją pusę“?


„Paradoksalu, tačiau vyro meilės trauką reguliuoja Veneros planeta, o moters – karingasis Marsas, –
pirmąją trečiojo tūkstantmečio dieną papasakojo įžymus pasaulinės kategorijos parapsichologas, rašytojas, bioenergetikas ir azartiškas būrėjas Taro kortomis Vladimiras Azanovas. – Šios planetos per žmogaus pasąmonę nurodo, koks partneris tinkamiausias. Deja, šiuolaikinio žmogaus protas dažnai neišgirsta intuicijos balso, skubotai, „meilės iš pirmo žvilgsnio“ užburti, pasirenkame partnerį, o paskui…“.
Kas būna paskui – aišku: vadinamajame civilizuotame pasaulyje per paskutinį dešimtmetį skyrybų skaičius išaugo pusantro karto. Todėl, anot dvidešimt dvejus metus su žmona Danute ir dvejais sūnumis gyvenančio Vladimiro, senolių paprotys iš anksto numatyti būsimą sutuoktinį arba sudaryti santuokinę astrologinę prognozę nėra toks naivus, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Juolab, kad trečiojo tūkstantmečio žmogus jau nebijo ezoterikos ir paslapčių.

Kaip Tave atrasti?
Siekiančiam laimės ir meilės nereikia baimintis būti patraukliam, tvirtina parapsichologas. Sykį patarimo atėjo moteris. „Pavargau būti viena, tačiau vyrai, regis, į mane nekreipia dėmesio, nors darbovietėje – aš vienintelė moteris tarp aštuonių… Nesivaržydami prie manęs keikiasi ir apskritai elgiasi lyg su „savu biču“. Gal aš visiškai nepatraukli?“ Parapsichologas išdėstė Taro kortas. Jos rodė, kad moteris vidujai pilna žavesio, tačiau… vengia būti patrauklia. „Gal dešimtį metų rengiuosi tik džinsais ir megztiniu, -prisipažino ji. – Taip praktiškiau… Pamiršau, kaip atrodo lakuoti nagai, žavi eisena ir madinga šukuosena.“ Po mėnesio atėjo vėl, ir Vladimiras vos ją pažino -ji švytėjo žavesiu ir elegancija, apie grakščias kojas su aukštakulniais bateliais plaikstėsi dailus sijonėlis. „Kortos išbūrė teisingai, – pareiškė ji. – Suėmiau save į nagą ir – išdrįsau tapti moteriška. Bendradarbiai šalia manęs pasitempia, tapo mandagesni, jau turiu draugą…“ Kiek mažai reikia, tiesiog – žaviai pasikeisti. Taip jau yra -vyriškiai išties įsimyli „akimis“… Tačiau atrasti tau skirtąją „antrąją pusę“, sako Vladimiras – kur kas sunkiau. Juk mylimi ne tik gražuoliai (beje, Holivude, kur kiekvienas dailus it dievaitis, daugiausia skyrybų), bet ir ligoniai, nedailūs, invalidai. Jiems aukojamasi, tarnaujama. Kodėl?

Meilės deive, neapgauk…
Ezoterikai tą abipusę trauką ir pasiaukojimą partneriui aiškina tiek natūraliai žmogui būdinga užuojauta, tiek karmos (atpildo už šio ir ankstesnio gyvenimo darbus) dėsniu.
Renkamasi veikiant slaptam karmos mechanizmui – simpatijai ar antipatijai. Tai dar ne meilė, bet stipri trauka. Meilė gimsta vėliau – kai bandoma kartu ištverti gyvenimo sunkumus. Tai žinojimas -ar galėtumėte paskui tą žmogų eiti kad ir į katorgą, ar ne. „Būna porų – moteris, puiki, darbšti, o vyras – anksčiau mėgęs išgerti arba tinginys… Moteris jį gelbsti iš sunkios gyvenimo situacijos, jam aukojasi, remia. Kodėl? Pasigilinus į tokios poros karmą paaiškėja, kad viename iš ankstesnių gyvenimų būtent vyras jai padėjo, o dabar ji tą skolą nesąmoningai grąžina per meilę. Todėl naivu stebėtis, kodėl šaunius žmones kartais patraukia „nevykėliai“, – pasakojo parapsichologas.
Jei priešingai – jaučiate neaiškią, baugią įtampą bendraudami nors ir su populiariu, madingu ar gražiu asmeniu – tai nėra jūsų išrinktasis. Neprievartaukite savęs ir neprisiverskite jo pamilti – anksčiau ar vėliau teks išsiskirti. Neverta pernelyg žavėtis ir vadinamąja „meile iš pirmo žvilgsnio“, ypač jei dar nesukako dvidešimt penkeri. Tačiau kaip apsaugoti nuo meilės klaidų aštuoniolikmetį, pasiryžusį į ugnį-vandenį keliauti paskui kiekvieną šaunesnį vaikiną ar mergaitę?
„Jei mano vaikai pareikštų, kad įsimylėjo ir tuoksis, patarčiau dar bent metus padraugauti. Nes jaunam žmogui neįmanoma iškart rasti tą „savąjį“. Juk ir pradedantysis dailininkas iškart nenutapys tobulo paveikslo. Iki 18 metų žmogus turi teisę klysti, rinktis, atmesti – tai normalu. Šeima – pernelyg rimtas dalykas.

„Sutuoktiniai turi būti skirtingi savo žvaigždynais, pomėgiais, būdu. Jei du žmonės vienodai mąsto, jaučia – nebebus apie ką šnekėti.“

Antra – būtinai žiūrėčiau, kaip dviejų įsimylėjėlių situaciją nusako ženklų suderinamumo horoskopas ir Taro kortos. Tai rodo porai gresiančias kliūtis ir būdus jas apeiti ar sušvelninti.“
Kartą, pasakojo parapsichologas, atėjo pora, kuriai vis nesisekė – tai nepavykdavo susirasti tinkamo darbo, tai persekiojo ligos, nemalonumai. Jie atsidūrė ties skyrybų riba. Sudarius bendrą šeimos horoskopą paaiškėjo, kad tokios nesėkmės atsirado veikiant dviems priešingoms planetoms, tačiau nesėkmių buvo galima išvengti, jeigu sutuoktiniai būtų žinoję, kada reikėjo pakeisti gyvenamą vietą, darbą. Net savo vestuvių dieną jie buvo pasirinkę spontaniškai, nesėkmingai, nors horoskopas rodė, kad, jeigu būtų susituokę dvejomis dienomis vėliau, gyvenimas būtų sėkmingas.
Horoskopo ar kortų pranašystės – nėra neišvengiama lemtis, tai tarsi kelio ženklai, rodantys kryptį, posūkį ar pavojingą zoną. Žvaigždės tik nurodo, likimą koreguoja pats žmogus.
„Puiki senovinė rytiečių tradicija – prieš tuoktuves aplankyti patikimą astrologą ar išminčių, – pabrėžė Vladimiras. – Europiečiai išvengtų daugelio šeimos ar meilės tragedijų, jei drąsiau naudotųsi profesionalaus astrologo pagalba.“

Išmokti būti kartu
Žvaigždės žvaigždėmis, tačiau nepadės net ir jos, jei nuolat nekurstysime šeimos santarvės židinio ugnelės. Tai svarbu ir
šiais, Gyvatės metais, kurių pirmoji pusė bus tikrai nelengva ir reikalaus ištvermės.
Nemaža šio darbo dalis tenka moteriai, kadangi būtent ji Gyvatės metais atskleis savo jėgą ir išmintį. Moteriai, anot parapsichologo, skirta išsaugoti bendrą dvasinį – mentalinį šeimos apvalkalą. Jis atsiranda ir stiprėja religinių sutuoktuvių ceremonijos metu. Šios apeigos neregimu gaubtu apgaubia jaunąją porą. Moters užduotis – palaikyti gerus santykius su giminėmis, kaimynais, draugais, teikti bendram gyvenimui žavesio ir įkvėpimo. Jai svarbiau nei vyrui visada atrodyti patraukliai ir naujai.
O vyro prigimtinė pareiga – išlaikyti ir ginti šeimą. Jis – karys, naudos nešėjas, lyderis. Jei viena kuri pusė nesilaiko šių prigimtinių taisyklių, galimas krachas. Klasikinis pavyzdys – vyras po darbų grįžta išalkęs, pavargęs, jį pasitinka išblukusiu chalatu paniurusi žmona, o ir vakarienė neparuošta… Ir taip kasdien. Vargšelis norom nenorom ją ima lyginti su jauna, elegantiška savo kontoros sekretore ir… „Moteris – kaip amžinoji gamta. Ji turi keistis, žavėti, atrodyti vis kitaip. Kad žvelgdamas į ją vyras kartkartėmis imtų ir pagalvotų: „O juk ji – tikra gražuolė… Ir išmintinga. Tikra mūza,“ – nusišypsojo Vladimiras. – Tik nepagalvokit, kad visą atsakomybę noriu sukrauti ant moters pečių. Tačiau moteris meilėje ir šeimoje labai galinga. Būtina, kad mokėtų išmintingai naudotis savo galiomis. Todėl daugelyje tautų mergaitės nuo mažumės ruošiamos šeimai. Beje, vaikinai -irgi. Pavyzdžiui, Rytų tautose vyras, kuris nesugeba garantuotai apginti ir išlaikyti savo šeimos ar turi jį silpninančių ydų (tarkim, girtuokliavimas ar donžuanizmas), neturi šansų gauti geros kilmės, išsilavinusią žmoną.“
Daugybei žmonių ir porų tyręs likimus, gydęs ir padėjęs parapsichologas V. Azanovas daro išvadą – sutuoktiniai turi būti skirtingi savo žvaigždynais, pomėgiais, būdu. Jei du žmonės vienodai mąsto, jaučia – nebebus apie ką šnekėti. Neprotinga iš kito daryti savo kopiją. Du pliusai atstums vienas kitą, du minusai – irgi. Laikui slenkant, supanašėja sutuoktinių biolauko struktūros, tačiau individualybė išlieka. Apie tokius sakoma – apsitrynė, išmoko gyventi kartu. Ir greičiausiai todėl, kad leisdami vienas kitam išlikti savimi, jie kartu, vis pakeldami akis į žvaigždynus, narsiai nukeliavo tą ilgą, džiaugsmais ir pinklėmis, netikėtumais pažymėtą kelią, kuris ir vadinamas šeimos gyvenimu.

Kalbėjosi Agnė Tarvydaitė

PACIENTAS 2001 SAUSIS