[ARCHYVAS] Kur švyti gyvybės medisŠis straipsnis turi ir kitą versiją (PDF) kurią galite gauti iš čia :
Kur švyti gyvybės medis


„ Niekada nesugalvoju paveikslų. Iš anksto neplanuoju, ką tapysiu, nedėlioju mintyse būsimo kūrinio struktūros, linijų ar spalvų žaismo. Peizažas ar natiurmortas, pasąmonės vaizdiniai ar realaus įvykio atspindys – visa tai užgriūna kaip jūros banga, tik spėk perteikti,“- pasakojo pasaulinės klasės Parapsichologas, bioenergetikas ir astrologas VLADIMIRAS AZANOVAS. Jį, iki tol nepiešusį, staiga nenugalimai pradėjo traukti menas. Per metus nutapė daugybę įvairaus siužeto, šilumos ir džiaugsmo pojūtį teikiančių paveikslų. Baigė Augustino Savicko galerijos dailės studiją, mokysis ir toliau, tačiau, jo nuomone, tapybos neišmokstama. Tas dvasios gydymo ir sąmonės plėtimo menas iš tikrųjų glūdi kiekviename, mokytojai tik padeda jį prisiminti ir nukreipia profesionalesne vaga.

Spalva – gydantis nektaras

Ne naujiena, kad kiekviena spalva bei jų deriniai vienaip ar kitaip veikia žmogaus psichiką, netgi fizinį kūną. Gydymas spalvomis, ornamentais, piešiniais, spalvų šviesomis žinomas nuo senovės. Talentingas kūrinys atlieka ir „dvasios valymo“ funkciją – jis atveria mums naują pasaulio regėjimo būdą, iki šiol nepatirtus pojūčius ir įspūdžius. Bioenergetikai įsitikinę, kad geras paveikslas kūną ir sielą gydo ne blogiau nei tyras kalnų oras ar stebuklingos vaistažolės. Jis harmonizuoja bendrą namų energetinį lauką, suteikia tam tikrą, pastovią, dvasinę nuostatą ir pasitikėjimą pasaulio darna. Būtent talentingas meno kūrinys parodo, kad harmonija vis tik egzistuoja. Todėl vis dažniau kalbama apie gydantį arba kenkiantį muzikos ar dailės kūrinių poveikį, netgi kuriančią ar griaunančią kūrėjo asmenybę.
„Žinoti, koks žmogus ir kokios nuotaikos nutapė Jūsų namuose kabantį paveikslą, labai svarbu, – sakė Parapsichologas. – Yra daugybė genialių dailės darbų, tačiau kai kuriuos leisčiau laikyti tiktai dailės galerijose arba tik meno kūriniams skirtoje patalpoje, jokiu būdu ne gyvenamuosiuose kambariuose. Pavyzdžiui, abstraktaus meno kūriniai, nenatūraliai skaidantys mintį, vaizdinį, sukels mumyse vidinį sąmyšį, nesąmoningą agresiją, kadangi visa savo prigimtimi žmogus siekia darnos, sintezės. Be to, jei norite namie jaustis jaukiai, matomoje vietoje nekabinkite ryškių, nesuderinamų spalvų piešinio. Tokie deriniai nepatartini net buto interjere. Vienas mano pacientas skundėsi, kad namie pasijunta blogai, tampa nedarbingas, irzlus. Pasirodo, jo motinos kambario sienos nudažytos raudona spalva, koridorius – sidabrine, o jo paties – ryškiai žalia. Toks erzinantis kontrastas ne tik destabilizuoja psichika, bet ir sujaukia bioenergetinį lauką, gali sukelti širdies ligą ar neurozę. Pasiūliau butą išdekoruoti jo horoskopui tinkamomis spalvomis – auksine rusva, medaus, balta – ir netrukus jis namie pradėjo puikiai jaustis… Venkite ir vadinamojo “ mirties kolorito“ – tai pilkų, juodų ir rudų spalvų deriniai, mėsos rausvumo ir pelėsių žalsvumo atspalviai. Jie pasąmonėje sukelia mirties, ligos, puvimo vaizdinius. Ypač kruopščiai rinkitės paveikslus, jei namuose yra ligonis ar jautresnis žmogus – tinkamas paveikslas jam turi patikti, teikti ramybės ir energijos.“
Tokie jautrūs meno vaizdams, anot Vladimiro, esame todėl, kad mumyse-iš prigimties užkoduotas Visatos harmonijos siekimas. Tam tikromis spalvomis ( raudona, oranžine, auksine, žalia, žydra ir pan.) spinduliuoja ir septyni mūsų kūno energetiniai centrai (čakros), išsidėstę išilgai stuburo ir harmonizuojantys prie jų esančių kūno organų darbą. Jei viena ar kita čakra užteršta, prastai veikia, jos kuruojamas organas gali susirgti. Todėl tinkamos, specialistų parinktos spalvų kombinacijos valo čakras, padėdamos greičiau pasveikti. „Subtilus menininkas dažnai nesąmoningai parenka tokias spalvas, atspindžius, linijas, tokią kompoziciją, kad kūrinys ne tik plečia sąmonę, bet netgi gali pakeisti erdvės aurą, harmonizuoti biolauką ir padėti pasveikti“, – sakė Parapsichologas.

…Žinoti, koks žmogus ir kokios nuotaikos nutapė Jūsų namuose kabantį paveikslą, labai svarbu…

Esi tas, ką pieši

Spontaniškas piešinys, teigia Parapsichologas, gali atskleisti tiek esamas psichologines kūrėjo problemas, tiek užslėptus norus ar nepasitenkinimą. Pavyzdžiui, mergina nupiešė liūdną juokingą žmogiuką, rankoje laikantį nuvytusią gėlę. Parapsichologo išvada – žlunga jos vaikystės idealai ir siekiai, ji jaučiasi apgauta, tačiau liūdnojo žmogelio komiška išvaizda leidžia teigti, kad mergina ras savyje optimizmo iškopti iš duobių.
Tokie greitosiomis apmesti piešinukai gali parodyti esamą ir būsimą ligą. Lygiai taip pat piešiant galima pataisyti kūno bei dvasios būklę – jei nupiešime mus džiuginantį, šviesų vaizdinį, jame išreikšta šviesioji mūsų pasąmonės dalis gydys ir padės. Todėl užsienyje ir kai kur mūsų krašte naudojama „piešimo terapija“ padeda išryškinti ir iš dalies neutralizuoti vidinius mūsų rūpesčius. Tai puiki diagnozavimo priemonė išmanančiam psichologui ar parapsichologui. Tarkim, kalbėdami telefonu nesąmoningai kažką paišote užrašų knygutėje. Jei apskriti-mukus – kol kas nenorite nieko gyvenime keisti, stengiatės būti diplomatiškas. Jeigu trikampes formas – stengiatės įsitvirtinti, veikti logiškai ir valingai, jei kvadratukus – jau apsispren-dėte ir norite, kad jūsų neišmuštų iš vėžių. Grotelės rodo, kad jaučiatės įkalintas, banguotos linijos – ieškote būdų ištrūkti ir pan. Vidinių nuostatų vedini išsirenkame ir paveikslus, meno kūrinius. „Iš tų kelių mano paveikslų, kuriuos matote ant sienos, Jūs išsirinksite tą, kuris labiausiai harmonizuos Jūsų energetinę struktūrą ir padės Jums dabartinėje gyvenimo pakopoje, – sakė V.Azanovas. – Vieni kūriniai Jums patiks, kitų nė už ką nekabintumėte savo kambaryje. Tačiau jau po mėnesio gali būti priešingai… Taip yra todėl, kad pasikeitė Jūsų gyvenimo situacija, gimė naujų minčių, pagerėjo ar pablogėjo sveikata. Tačiau tikrai meniškame, gyvybinės ir intelektualinės energijos prisodrintame kūrinyje visada rasime tai, ko mums reiktų šiuo metu, jisai bus savotiškas namų gydytojas ir gerų tradicijų palaikytojas.“
Beveik kas vakarą Danutės ir Vladimiro Azanovų namai praturtėja nauju kūriniu. Dangumi į Saulę skriejanti mergaitė, stebuklingas Gyvybės medis (jo nutapyta daugybė variantų), Trojos arklio paslaptis ir klasta, liepsnojantis meilės šokis, jūros simbolika ir tylūs peizažai…Gal todėl, kad juos piešė gydančios rankos, šalia tampa ramiau ir tvirčiau. “ Tapysiu, kol bus noro tapyti. Jeigu mano kūriniai nors kam suteikė džiaugsmo ir sveikatos – jiems skirtas laikas nenuėjo veltui“.

Agnė TARVYDAITĖ