Kinų horoskopas 2011 metams


Rytų (kinų) kalendoriumi jau keletą tūkstančių metų vadovaujamasi Vietname, Kampučijoje, Kinijoje, Korėjoje, Mongolijoje, Japonijoje ir kai kuriose kitose Azijos šalyse. Jis buvo sudarytas prolegendinio imperatoriaus Chuan-di laikais, trečiojo tūkstantmečio prieš mūsų erą viduryje. Šis kalendorius pateikia 60-metę ciklinę sistemą, kuri grindžiama Saulės, Žemės, Menulio, Jupiterio ir Saturno astronominiais ciklais. Į 60-metį ciklą įeina 12-metis metų jupiterio ir 30- metis saturno ciklai. Klajoklių gyvenimui (tais laikais svarbiausi Rytų tautų gyventojai buvo klajoklių gentys) svarbesniu laikytas 12-metis Jupiterio periodas. Senovės kinai ir japonai tikėjo, kad normalus Jupiterio slinkimas atneša turtus ir dorybingumą.

Jupiterio kelią padalinę į dvylika vienodų dalių ir kiekvieną iš jų pavadinę tam tikru gyvūnu, Azijos tautos sudarė saulės-jupiterio 12-metį kalendorinį ciklą. Per šešiasdešimt metų Jupiteris apsisuka penkis kartus. Šis skaičius atitiko kinų natūrofilosofijos pasaulėžiūrą. Skaičius 5 buvo laikomas penkių gamtos elementų – medžio, ugnies, metalo (aukso), vandens, žemės – simboliu. Šių elementų spalviniai atitikmenys – mėlyna, raudona, geltona, belta ir juoda spalvos.

Rytų (Mėnulio) horoskopas yra ne tik horoskopas, bet ir savitas metraštis – graži legenda, sukurta laikotarpiu nuo 2637 m pr.m.erą iki 61-ųjų mūsų eros metų. Ji byloja, kad Buda, prieš iškeliaudamas iš Žemės, pasikvietė pas save visus gyvūnus. Tačiau atsisveikinti su Buda atėjo, tik 12 iš jų. Išsiskirdamas su jais, Buda kiekvienam įteikė po vienerius valdymo metus. Tie metai buvo įteikti būtent tokia seka, kokia gyvūnai atbėgo pas Budą: Žiurkei, Jaučiui, Tigrui, Triušiui, Drakonui, Gyvatei, Arkliui, Aviai, Beždžionei, Gaidžiui, Šuniui, Šernui. Kadangi atėjo tik 12 gyvūnų, tai Buda nusprendė pavadinti metus jų vardais, kad žmogus, gimęs tam tikro gyvūno metais, įgautų jo charakterio bruožų, tiek gerų, tiek ir blogų. 12 mitologinių gyvūnų atstovų, pateiktų pagal rytų kosmogoninę teoriją, 12 kosminių įtakų, veikiančių žmogaus Gimimo Metus, formuojančių jo charakterį ir turinčių nemažai įtakos jo likimui.

Pagal Mėnulio-Saulės-Jupiterio kalendorių Vietname, Kinijoje ir Japonijoje Naujieji metai prasideda tarp sausio 21 ir vasario 20 dienos.

Pabrėžtina, kad Kinų horoskopas daugiausiai dėmesio skiria ne įvykiams, o žmonių tarpusavio santykiams. Pasikliaujant kinų pasaulėžiūra, būtent žmonių santykiai lemia įvykius, kuriuos tenka išgyventi. Ir iš tikrųjų, gebėjimas teisingai sureguliuoti santykius savo artimiausioje aplinkoje, garantuoja žmogui sėkmę, finansinę gerovę, karjerą, harmoniją šeimoje.