Minimalistinio stiliaus namai – mažesni energijos vampyrai ?


Nereikalingi dovanoti niekučiai, dulkantys ant palangių, begalė žmonių nuotraukų, iš rėmelių sekančių jūsų gyvenimą, keliolika buities prietaisų ir stirtos senų knygų… Ar namai, kuriuos gausu daiktų, tikrai vargina žmogų ir silpnina jo energetinį lauką? Parapsichologas Vladimiras Azanovas tvirtina, kad minimalistinio stiliaus namai nėra energetiškai stipresni.

Ar daiktų perteklius namie siurbia žmogaus energiją?
Daiktai tikrai gali paveikti žmogaus energetinį lauką, tačiau tik retais atvejais išsiurbia energiją. Žinoma, kuo daugiau daiktų namie, tuo didesnė tikimybė, kad tarp jų bus ir tokių, kurie skleis neigiamą informaciją. Elektromagnetines bangas arba radiaciją skleidžiantys prietaisai – televizorius, kompiuteris, radijo imtuvas, mobilusis telefonas – gali savo dažnių vibracijomis paveikti žmogų. Knyga, stalas, kėdė, lova arba minkštasuolis dažniausiai nesiurbia iš žmogaus energijos. Tačiau kai kurie daiktai kaupia ir saugo neigiamą informaciją. Pavyzdžiui, jeigu lovoje, kurioje mirė sergantis žmogus, miegos sveikas asmuo, tuomet joje likusi informacija gali pastarąjį neigiamai paveikti arba net susargdinti.

Vadinasi, kuo mažiau namie televizorių, kompiuterių ir radijo imtuvų, tuo žmogus geriau jaučiasi?
Šiuolaikinė technika ir buities prietaisai reikalingi visaverčiam gyvenimui. Tiesiog reikia riboti naudojimosi jais laiką. Jeigu žmogus 12 vai. dirba kompiuteriu arba naršo internete, tuomet jo smegenys paveikiamos, jis gali labai greitai pavargti ir susirgti ne tik psichinėmis, bet ir fizinėmis ligomis. Tačiau prietaisai, skleidžiantys elektromagnetines bangas ir radiaciją, tikrai nėra daiktai vampyrai. Visi prietaisai skleidžia tam tikro dažnio virpėjimą, kuris atitinka arba neatitinka mūsų vidaus organų vibracijos dažnį. Jeigu prietaiso ir žmogaus organo, pavyzdžiui, širdies arba skrandžio, vibracijos sutampa, tuomet gali sustoti širdis arba sutrikti virškinimas. Jeigu šie prietaisai išjungti, tada nedaro jokio poveikio žmogui. Tačiau geriau jų nelaikyti miegamajame arba vaikų kambaryje – sumažės tikimybė, kad jausitės pavargę arba išsekę.

Šimtmečius skaičiuojantys, mirusiųjų gyvenimus menantys antikvariniai baldai taip pat daro įtaką žmogaus energetikai?
Taip, antikvariniai baldai ir namų apyvokos daiktai taip pat gali sukelti neigiamus pojūčius. Todėl būtina įvertinti, kokią energiją skleidžia antikvariatas, iš kurio norite pirkti daiktą. Jeigu ten nejauku, tamsu, jaučiatės nemaloniai, tada geriau nesilankyti. Jeigu pažįstate antikvariato darbuotojus, galite paklausti, iš kokios šeimos atkeliavo daiktai, paglostyti juos, prisėsti arba atsigulti ant jų. Jaučiatės gerai? Tuomet šie daiktai greičiausiai nekaupia neigiamos informacijos. Stipriai paveikti žmogaus energetikos jie neturėtų, nes organizmas yra atsparus virusams ir tai informacijai, kurią gauname iš daiktų.

Pažįstama moteris naktimis nubusdavo, nes juto, kad kambariuose plevena dvasia. Būrėja patarė prie laiptų į antrą namo aukštą sukabinti kelių giminės kartų nuotraukas, neva taip protėviai apsaugos namus nuo dvasių. Ar tikrai protėvių nuotraukos stiprina žmogaus ir namų energetiką?
Jeigu žmogus miręs, tai jo nuotrauka vis tiek skleis informaciją apie jį: kokį gyvenimą gyveno, kodėl mirė ir pan. Žiūrint j tokią nuotrauką pasąmonė gaii pajusti grėsmę ir keistus pojūčius. Jeigu nuotrauka artimo žmogaus, ji kenks mažiau, nes genetika apsaugo organizmą nuo neigiamų pasekmių. Tačiau jei ant sienų kabo svetimo žmogaus atvaizdas, tai jis skleis neigiamą energiją. Matomoje vietoje mirusiųjų nuotraukų geriau nelaikyti. Žmogus gali jausti neigiamas emocijas. Juk per vestuves jaučiate teigiamą energiją, o per laidotuves – neigiamą. Nuo šių potyrių gali silpnėti mūsų energetika, nes sugeriame nereikalingą informaciją. Praėjus gedului po artimo žmogaus mirties sudėkite jas į nuotraukų albumą. Manau, kad protėvių nuotraukos nuo dvasių apsilankymo vis tiek neapsaugos – klaidžiojančios sielos jų nebijo. Greičiausiai šiuose namuose lankosi mirusio žmogaus arba gyvūno siela. Tuomet žmogus išsigąsta ir jaučia baimę.

Nuvytusios gėlės taip pat prišaukia negandas ir blogą savijautą?
Tai tiesa. Juk namie mirusio katino arba šuns palaikų nelaikome, tai kodėl turėtume laikyti nuvytusias gėles?

Tuomet ir medžiotojai savo trofėjus turėtų palikti miške?
Medžiotojų trofėjams įprastai skiriami atskiri kambariai. Miegamajame briedžio ragų arba lapės kailių dažniausiai žmonės nekabina. Trofėjų kambaryje galima pasėdėti ir linksmai praleisti laiką su draugais. Todėl manau, kad trofėjų energetika didelės jtakos žmogaus energijai nedaro. Tik kyla klausimas, kodėl žmogus kabina tuos trofėjus? Gal jis gerai jaučiasi žiūrėdamas į juos, ir šie daiktai primena smagias akimirkas. Juk ši tradicija atėjusi iš senovės. Na ir kas, kad kabo briedžio ragai? Žmogaus energetika stipresnė.

Ar žmogui kenkia baldai iš natūralios medienos: drebulės, giuosnio arba ąžuolo?
Uosis skleidžia neigiamą informaciją, kiti medžiai – ne. Jeigu žmogus ilgai gules arba sėdės ant uosio baldo, gali išsekti. Šis medis – energijos vampyras.

Sakoma, kad negalima į namus parsinešti rastų kitų žmonių pamestų daiktų – jie skleis svetimą energiją.
Kaip dažnai į namus nešatės tokius daiktus? Kartą per metus? Mes prie šios energijos galime prisitaikyti. Juk prisideriname prie drabužių, spalvų, žmonių arba patalpų. Pamesti daiktai – tik maža smulkmena.

Kaip elgtis su pikta linkinčio žmogaus dovanomis?
Kiekvienas žmogus perduoda savo energiją. Jeigu daiktą dovanoja brangus žmogus, jis išsaugos gerus prisiminimus, jei blogo linkintis – iškart išmeskite.

Kokių dar daiktų patartumėte nelaikyti namie?
Įskilusių, nuskeltais kraštais veidrodžių. Veidrodžiai – vartai j anapusinį pasaulį. Todėl jei žmogus jaučiasi blogai, jie dar labiau alins jį.

Tad iš kelionių galima vežtis mielus suvenyrus, pavyzdžiui, koralus, kriaukles, džiovintus jūrų gyvius, ir jie nekenks žmogui?
Smulkmenos iš linksmų kelionių skleidžia tik gerą informaciją.

Kokius kambarius reikėtų ypač saugoti nuo neigiamos daiktų energijos?
Nuo neigiamos daiktų energijos ypač reikia saugoti vaikų kambarį. Mažylių iki 3 metų kambaryje neturėtų būti veidrodžių. Vaikų energetika – labai jautri. Be to, atžalos kambario nederėtų dažyti raudona ir juoda spalvomis, nes jos kelia neigiamas emocijas. Geriau rinkitės pastelines spalvas, pavyzdžiui, mėlyną arba žalią.

Kaip sustiprinti savo energetinį iauką?
Žmogaus energetika silpnėja, jeigu jis yra alkanas. Taigi pavalgykite ir sustiprėsite. Taip pat reikia gerti daug skysčių ir kontroliuoti kvėpavimą. Jeigu kvėpuojate dažnai, greičiau pavargstate. Galite atlikti jogos pratimus. Jie padės ne tik pailsėti, bet ir atgauti jėgas.

Eglė Morkienė

Žurnalas Būrėja (2013/10)