Parapsichologo V.Azanovo 50 – čio Jubiliejui -pirmoji tapybos darbų paroda


Juozas IVANAUSKAS

Žinomas Lietuvoje parapsichologas, astrologas, tarologas Vladimiras AZANOVAS maloniai nustebino vilniečius ir savo gerbėjus, sausio pradžioje sukvietęs juos į pirmąją tapybos darbų parodą Marijos ir Jurgio Šlapelių namuose-muziejuje (Pilies g.40), kuri veiks iki sausio 31 dienos. Parodos atidarymo iškilmėse gyvai skambėjo muzika ir dainos, buvo šokami šokiai, o parodos dalyviai vaišinami šviežiais naminiais pyragėliais su įvairiais įdarais bei vyno taure.

Kaip pripažino pats autorius, iš 52-jų drobių ekspozicijai buvo atrinkta 17- ką įvairios stilistikos, ryškaus kolorito darbų, sudarančių vieningą kompoziciją. Parodai V.Azanovo tapybos darbus atrinkti padėjo dailininkas Audrius Gražys, o juos šiltai susirinkusiems pristatė dailininkas Raimundas Savickas. Renginį vedęs populiarus radio diktorius, žurnalistas Juozas Šalkauskas, nestokojo subtilaus humoro, palaikė gerą svečių nuotaiką, bet drauge suteikė šiek tiek oficialumo, derančio šia išskirtine proga.

Raiškiu diktoriaus balsu J.Šalkauskas parodos dalyviams perskaitė trumpą, tačiau turiningą Parapsichologo Vladimiro Azanovo biografiją:
„Gimė 1957 metais lapkričio 7 dieną Baku mieste, ruso Afanasijaus Azanovo ir vengrės Terezos Mari šeimoje. Gimė trise: jis, brolis Sergejus ir sesuo Tatjana. Vladimiras, jauniausias iš trynukų, 1970 metais baigė Vaikų dailės mokyklą.

1971 metais rimtai susidomėjo sportu. Aktyviai sportuodamas 1979 metais tapo TSRS sporto meistru lengvosios atletikos 110 metrų barjerinio bėgimo rungtyje. Daugkartinis Azerbaidžiano lengvosios atletikos čempionas, tarptautinių turnyrų nugalėtojas ir prizininkas. Lietuvos čempionatų lengvosios atletikos prizininkas.

1985-1990 metais studijavo Maskvoje liaudies meno universitete, fotožurnalistikos fakultete. Ruošė pirmą fotografijų parodą, bet ji neįvyko dėl ligos (susirgo odos vėžiu). 1990-1991 m. kovojo su liga.

1991 metų pabaiga – naujas gyvenimo etapas. Aiškiaregystės pradžia. Parapsichologija bei astrologija. Šioje srityje dirba iki šiol, yra paskelbęs per šimtą straipsnių parapsichologijos, aiškiaregystės klausimais respublikinėje ir rajoninėje spaudoje.

2000-2001 metais baigė A.Savicko dailės galerijos mokyklą. Toliau dailę studijavo privačiai, pas skirtingų stilių specialistus. Dalyvavo respublikinėse parodose. Yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos narys“.

Pirmą personalinę tapybos darbų parodą paskyręs savo penkiasdešimtmečiui, bioenergetikas Vladimiras Azanovas nesijaučia esąs didelis menin-kas ir visai nepretenduoja į profesionalų meną. Jis teigia, jog „eksponuojami darbai – tai lyg ataskaita sau ir pažįstamiems, ką įdomaus sugebėjau padaryti per pastaruosius kelerius metus po to, kai 2001 metais baigiau A. Savicko dailės galerijos mokyklą“. Jis neslepia, jog tapyba jam tėra malonus užsiėmimas, padedantis atsipalaiduoti, panirti į savo vizijų bei pojūčių pasaulį. Visų pirma, tai dvasinė meditacija, leidžianti patirti sielai kūrybinį įkvėpimą. Tuo pačiu, tai dar viena išraiškos bei savirealizacijos galimybė, jau nekalbant apie visai kitokio pobūdžio užsiėmimus bei praktikas.

Prieš dvi dešimtis metų dėl mylimos moters Danutės iš Bakų į Vilnių persikėlęs Vladimiras, ko gero, atrado jam vienam skirtą, unikalią veiklos nišą Lietuvoje. Į parapsichologą, tarologą, astrologą V. Azanovą žmonės kreipiasi dėl įvairių ligų, dvasinių išgyvenimų, prašo patarimų meilės, darbo, verslo klausimais…

Pakiliai nusiteikęs parodos autorius V.Azanovas prisipažino, jog visas virpa nuo užplūdusių nepakartojamų įspūdžių ir šią akimirką jaučiasi nepaprastai laimingas:

„Daug kūrybinės energijos pareikalavusi pirmoji tapybos darbų paroda pagaliau sėkmingai realizuota ir dabar, kiek atsikvėpus, atsiveria neišsenkančios galimybės naujiems kūrybiniams projektams. Kaip žinia, tobulumui ribų nėra! Esu mėgėjas, žengiantis pirmuosius žingsnius dailės srityje, ir man 1abai malonu, jog mano mokytojai, profesionalūs dailininkai Raimundas Savickas, Audrius Gražys, Antanas Beinoravičius, Feliksas Marcinkas, menotyrininkas Alfonsas Andriuškevičius bei kiti gana kritiškai ir reikliai vertina mano kūrybą. .Reiškiu jiems visiems gilią pagarbą ir dėkingumą už jų dėmesį bei kurybinį dialogą, bendradarbiavimą, kuris tęsiasi ir, tikiuosi, dar ilgai nenutrūks!..“

Straipsnis iš laikraščio „Laisvas laikraštis (2008-01-19)“