Rytų (Kinų) Mėnulio horoskopas


Rytų (kinų) Mėnulio horoskopas – tai savotiškas metraštis (graži legenda), kuri buvo kuriama nuo 2637 metų prieš mūsų erą iki 61-ųjų mūsų eros metų. Įprastas Mėnulio kalendoriaus ciklas 12 metų. Kiekvienas dvylika metų trunkantis kalendorinis ciklas sudaromas atsižvelgiant į visiems žinomą seną legendą. Joje pasakojama apie tai, kaip Buda prieš iškeliaudamas iš šiuos Žemės sušaukė pas save visus gyvūnus. Tačiau atsisveikinti su juo atėjo tik 12 iš jų. Prieš išsiskirdamas su jais Buda kiekvienam įteikė po vienerius valdymo metus, kurie buvo padovanoti tokia tvarka, kokia gyvūnai atbėgo pas Budą: Žiurkei, Jaučiui, Tigrui, Katinui(Zuikiui), Drakonui, Gyvatei, Arkliui, Ožkai (Aviai), Beždžionei, Gaidžiui, Šuniui, Kiaulei (Šernui). Be to, kiekvieniems metams dar buvo priskirta viena spalva iš penkių pasaulio stichijų: ugnies – raudona, žemės – geltona, metalo – balta, vandens – juoda ir medžio – melyna.
Tai puiki proga gyvūno – metų globėjo atvaizdu bei kitais atributais puošti namus šventei, įsigyti tam tikros spalvos rūbą ar gaminti šventinio stalo patiekalą, spėlioti, kokie bus ateinantieji metai. Atsižvelgiant į tam tikrus dalykus, tai ne tik sena gera Rytų legenda. Dvylika mitologinių gyvūnų atitinga Rytų kosminę teoriją, pagal kurią žmogaus gimimo metais veikia dvylika kosminių įtakų, kurios formuoja jo charakterį ir iš esmės nulemia likimą.
Pagal kinų horoskopą Ugninės Kiaulės metai prasideda 2007 metų vasario 17-ąją ir tęsiasi iki 2008 metų vasario 7-osios.
Kai daugybė skirtingų žmonių su džiaugsmu pažymi tą pačią, nors ir sąlyginai sutartą datą, ji prisipildo ypatingos jėgos. Kiekvienas žmogus į šią šventę įneša dalelę savo energijos. Iš tų dalelių susidaro didžiulis energijos okeanas, kuris įkvepia gyvybę Naujųjų metų horoskopui. Todėl, nepaisant sąlygiškumo, jis iš tikrųjų pradeda veikti.