V.Azanovas už meninę sielą dėkingas mamai


Praėjusi šeštadienį sostinės senamiestyje esančio Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus rimtį sudrumstė neįprastai triukšmingas dailės parodos atidarymas su šokiais, dainomis ir tik ką iškeptais gardžiais pyragėliais su įvairiais įdarais. Viso to šurmulio kaltininkas buvo astrologas ir tarologas, įvairiais talentais apdovanotas vilnietis Vladimiras AZANOVAS.
Vladimiro gyvenimas spalvingas ir pilnas netikėtumų kaip ir jo veikla bei kūryba. Dėl mylimos moters Danutės iš Baku (Azerbaidžanas) į Vilnių prieš kelis dešimtmečius persikėlęs vyras čia įleido gilias šaknis ir tapo žinomas. Prieš septynerius metus pradėjęs mokytis tapybos pas dailininką Raimundą Savicką, anot jo mokytojo, surengdamas pirmą personalinę parodą įrodė, kad jo talentas tobulėja.
„Brigita“ pasiteiravo, o iš ko gi V.Azanovas paveldėjo menininko sielą, kas jo mūza ir įkvėpėja? „Kaltininkės dėl to, kad susižavėjau tapyba, kad mėgstu muziką ir šokį – čia pat, – sakė šypsodamasis Vladimiras. – Tai mama, buvusi Baku operetės primadona Tereza Mari, ir žmona Danutė“. 83-ejų Azanovo mama, įskiepijusi menininko gyslelę sūnums (Vladimiras turi ir Kaune gyvenantį brolį dvynį Sergejų), ir pati jau sulaukusi garbaus amžiaus ėmėsi tapybos.

Straipsnis iš Respublikos priedo „Brigita (2008-01-12)“