Straipsniai
Juodasis ir Baltasis Mėnuliai

Juodasis Mėnulis, arba Lilit,  liepos 18 dieną iš Jaučio  ženklo perėjo į Dvynių ir  jame išbus devynis mėnesius  iki 2022 m. balandžio  11-osios. Ką reiškia ši pozicija?  Daugelis klaidingai mano, kad  visiems Dvyniams Lilit viešnagė  jo ženkle gali apsunkinti gyvenimą,  sukelti trikdžių, problemų.  Kadangi šis reiškinys susijęs ne  su Saule, o su Mėnuliu, tai turės  įtakos ne visiems Dvyniams.  Natūralu, kad tie, kurie nelabai  domisi astrologija, nesupranta,  kaip viskas veikia, ir kartais be  pagrindo ima nerimauti. Mažai  kas žino savo horoskopą, kokiame  ženkle (Skorpiono, Žuvų,  Dvynių ar kt.) Juodais (Lilit) ar  Baltasis Mėnulis (Selena) buvo  jo gimties momentu. Taigi ši  astrologinė informacija naudinga  tik žinantiems Selenos  arba Lilit Mėnulio poziciją savo  horoskope. Astrologiškai tai  apskaičiuoti nesudėtinga. 

Įtaka ne tik  Dvyniams 

Tiek Lilit, tiek Selena, įėjusi į  tam tikrą Zodiako ženklą, stipriau  veikia tuos, kurių gimimo  (asmeniniame) horoskope tame  ženkle yra Juodasis arba Baltasis  Mėnulis. Taip pat gali emociškai  labiau veikti oro stichijos  atstovus – Dvynius, Svarstykles  ir Vandenius, sritis, susijusias su  Dvynių ženklu.  Pavyzdžiui, jeigu žmogaus  horoskope Lilit yra Dvynių  ženkle, tuos devynis mėnesius  gali kilti keblumų bendraujant,  perduodant informaciją ar ją  gaunant. Dvynių ženklą valdo  Merkurijus, o ši planeta susijusi  su komunikacija, kontaktais,  informacija, taip pat transporto  priemonėmis.  Tuo momentu gali reikštis  karminis aspektas, todėl Lilit  pozicija labiau akcentuojama  karminėje astrologijoje. Reikėtų  būti atsargesniems kelyje,  vairuojant, bendraujant, labiau  apgalvoti, su kuo ir ką kalbate,  atidžiau tikrinti informaciją,  dokumentus.  Juodasis Mėnulis negali stipriai  pakeisti žmogaus gyvenimo,  jis labiau veikia per emocinį  lygmenį. O kai tampame  jautresni, dirglesni, sunkiau  racionaliai mąstyti, susikoncentruoti,  suvaldyti emocijas,  todėl lengva suklysti, sugadinti  santykius, priimti neapgalvotus  sprendimus, sukeliančius neigiamų  pasekmių. Lilit tai iškelia  į paviršių. 

 

Kas yra Lilit 

Lilit visą Zodiako ženklų ratą  pereina per devynerius metus.  Viename Zodiako ženkle  išbūna devynis mėnesius. Lilit  nėra materialus kūnas. Tai –  matematinis taškas, susijęs  su Mėnulio orbitos apogėjumi  (arba Mėnulio orbitos tašku, labiausiai  nutolusiu nuo Žemės).  Astrologijoje Juodasis Mėnulis  išreiškia ir veikia tamsiąją žmogaus  prigimties pusę. Ji siejama  su egoistiškiausia mūsų dalimi,  nes Lilit valdo ir iškelia žemuosius  instinktus, ydas ir pan.  Tai – praeities arba praėjusių  gyvenimų užsitarnauta tamsioji  karma.  Kiekvieno iš mūsų gimimo  momentu Lilit buvo viename iš  12 Zodiako ženklų. Ši pozicija  atskleidžia, ką esame blogo  atsinešę į šį gyvenimą, ką turėtume  keisti. Viskas išryškinama  tarsi per didinamąjį stiklą tam,  kad susivoktume, subręstume  ir pasikeistume. Mums tarsi  primenama, kokių karminių  skolų turime. Tai pajuntame per  skaudžius įvykius, nesėkmes.  Tiesiog vertėtų atkreipti dėmesį,  kurioje gyvenimo srityje kyla  sunkumų: karjeros, finansų, šeimos,  darbo ir pan. Tai – ženklas,  kad būtent čia turite karminių  skolų. Pavyzdžiui, jeigu ėmėte  pyktis su vyru, vadinasi, atėjo  metas išgryninti santykius  meilės srityje. Gali lydėti nesėkmės,  netektys, bankrotai, skyrybos  ir pan. Viskas priklauso  nuo to, kokiame Zodiako ženkle  žmogaus gimimo horoskope  buvo Lilit. Taip reiškiasi karma,  skatinanti mus atkreipti dėmesį  į tam tikras sritis, neišmoktas  pamokas, ką darome ne taip. 

Kaip reiškiasi 

Lilit, arba Juodasis Mėnulis,  mūsų gyvenime gali reikštis  įvairiai. Vienas lygmuo, kai  žmogus sąmoningai elgiasi  blogai, kenkia kitiems, bet tam  randa pasiteisinimų. Tokiais  atvejais galime sulaukti skaudžiausių  pamokų. Ir nebūtinai  iškart, asmeniškai, bet per  mums artimus žmones, karjerą,  verslą, santykius. Galbūt atpildas  ateis tik kitame gyvenime,  nes karmos dėsnis tęsiasi per  visus įsikūnijimus. Būna, stebimės,  toks geras žmogus, o jam  taip nesiseka, puola bėda po  bėdos.  Antras Lilit pasireiškimo lygmuo,  kai žmogus, atrodo,  stengiasi nebekenkti nei sau,  nei kitiems, atsisakyti blogio,  ydų, bet patiria sunkumų dėl to,  ką negero yra padaręs anksčiau  ar net praėjusiuose gyvenimuose.  T. y. gauna likimo smūgių,  susijusių su sritimi, kurioje yra  Juodasis Mėnulis. Kadangi  dabar jis yra Dvynių ženkle (jei  turite tokią poziciją savo gimimo  horoskope), tai labai svarbu  nesivelti į intrigas, neiškraipyti  informacijos, tesėti pažadus,  vengti sukčiavimo, aferų, dokumentų  klastojimo ir pan.  Būtent per šias sritis reiškiasi  Lilit poveikis ir galite patirti  išdavystę, apgavystę, neištikimybę,  nukentėti dėl liežuvautojų,  įsivėlusių klaidų pasirašant  dokumentus, sutartis ir pan.  Trečiasis lygmuo, kai žmogus  iš esmės jau yra įveikęs Lilit  nuodus konkretaus Zodiako  ženklo srityje, geba atsispirti  blogybėms, pagundoms. Yra  pasiekęs aukštesnį dvasingumo  lygį. O tai nėra lengva. Tuomet  įgyjamas tarsi priešnuodis ir  Lilit nebegali daryti neigiamo  poveikio. Svarbiausia – gyventi  sąžiningai, skleisti meilę, gėrį,  nekenkti aplinkiniams.  Net jei Lilit šiuo metu yra jūsų  ženkle, nesibaiminkite, bet  prisiminkite posakį, kad nėra  to blogo, kas neišeitų į gera.  Kartais išbandymai, netikėti  pokyčiai mums padeda atrasti  tikrą, teisingą gyvenimo kryptį,  perkainoti vertybes, tapti  dvasingesniems, sąmoningesniems,  galiausiai kažko pasimokyti.  Turbūt ne kartą teko  girdėti istorijų, kai po avarijos  sužalotas arba mirtiną ligą įveikęs  žmogus ne tik randa jėgų  pradėti gyvenimą iš naujo, bet  ir kardinaliai pasikeičia į gera,  ima tobulėti – suvokia tikrąją  gyvenimo prasmę. 

Selenos  poveikis 

Nereikėtų pamiršti ir Baltojo  Mėnulio (Selenos), nes, kalbant  apie Lilit, jis yra neatsiejamas.  Baltasis Mėnulis teikia pagalbą.  Jis – tarsi stebuklinga lazdelė,  padedanti be didelių pastangų  išspręsti iškilusias problemas,  lengviau įveikti sunkumus, pašalinti kliūtis iš kelio.  Liepos 13 dieną Selena iš Šaulio  ženklo perėjo į Ožiaragio ir  jame išbus iki 2022 m. vasario  11 d. Kaip minėta, Lilit viename  ženkle išbūna 9 mėnesius, o  Selena – tik 7 mėnesius. Baltojo  Mėnulio, arba Selenos, ciklas,  per kurį ji apeina Zodiako ratą,  yra septyneri metai. Tai – irgi  fiktyvus kūnas, matematinis  taškas, susijęs su Mėnulio orbitos  perigėjumi (arba Mėnulio  orbitos tašku, mažiausiai nutolusiu  nuo Žemės).  Selena simbolizuoja laimę,  sėkmę, šviesą. Suaktyvina  teigiamus dalykus ir pokyčius.  Selenos paskirtis – suteikti  aukštesnę apsaugą. Tačiau ji  suteikiama, tik jei žmogus sąmoningai  eina teisingu, dvasingumo  keliu, suvokia savo misiją,  stengiasi išmokti jam duotas  gyvenimo pamokas, įsiklauso  į sielos poreikius. Tada Selena  padeda jam išreikšti save, palengvina  tą kelią, atveria naujų  galimybių. Jį įkvepia ir suteikia srityse, kurias valdo to  Zodiako ženklas (priklauso nuo  to, kokiame ženkle Selena buvo  jūsų gimties momentu, t. y.  gimimo horoskope). Jei nėra  ankstesnių sunkių karminių  pamokų, galima sulaukti likimo  dovanų. Beje, per šį laikotarpį  žmogus gali išeiti iš karmos  laiko rato, t. y. ištaisyti savo  blogąją karmą.  Na, o jeigu žmogus ignoruoja  likimo jam iškeltus tikslus ir  nesistengia savęs realizuoti  srityje, kuri yra tikrasis jo pašaukimas,  sąmoningai arba  nesąmoningai tam priešinasi, Selena, priešingai, suteikia ne  paramą ir apsaugą, bet – pamokas. Pavyzdžiui, žmogus laimi  milijoną loterijoje. Vienam toks  laimėjimas atneša džiaugsmą,  laimę, gerovę, o kitam tampa  didžiuliu išbandymu (kartais  tokie žmonės iššvaisto pinigus  arba tampa sukčių aukomis). 

Ką žada Selena  Ožiaragyje 

Taigi Lilit atneša į gyvenimą  daugiau chaoso, problemų,  nesusipratimų, o Selena veikia  kaip pagalba, jei per gyvenimą  arba praėjusius įsikūnijimus  esame sukaupę daug teigiamų  taškų. Pavyzdžiui, jei ieškote  antrosios pusės, Baltasis Mėnulis  atvers galimybių sutikti jums skirtąjį.  Arba, jei kuriate verslą,  investuojate, padės, kad jums  sektųsi, jei, žinoma, nusipelnėte  tokių dovanų. Selena išryškina  geriausias mūsų savybes.  Daug lemia, kokiame ženkle  jūsų gimties momentu buvo  Selena. Dabar Baltasis Mėnulis  svečiuojasi Ožiaragyje, valdomame  Saturno, vadinamo  Didžiuoju mokytoju. Ši planeta  susijusi su valdžia, hierarchija,  ekonomika, praeitimi ir viskuo,  kas sena, taip pat su senais  žmonėmis, protėviais, tradicijoms, konservatyvumu, disciplina,  patirtimi, įdirbiu, atsakomybe  ir rimtumu. Taigi, kai Selena  yra šiame ženkle, reikalai gali  gerai sektis srityse, susijusiose  su vyresniais žmonėms, tėvais,  nebaigtais projektais, pagalba  kitiems. Taip pat su statybomis,  kurios, kaip matome, šiuo metu  klesti. Selena palaimins tuos,  kurie elgiasi atsakingai, sąžiningai  vykdo pareigas ir nebijo  atsakomybės.  Interpretuojant Selenos ar Lilit  poveikį, daug papildomos informacijos  suteikia tai, su kokia  planeta ji turi kontaktą, kokiame  yra astrologiniame būste.  Svarbu ir gimimo laikas minučių  tikslumu. 

Tekstas L. Grinkevičienės, nuotraukos © Shutterstock

LT